2. el araç kuralına düzenlemeye rağmen uyulmuyor

Araç fiyatları yükselişe geçti, Ticaret Bakanlığı piyasayı düzenlemek için devreye girdi. Artık ikinci el otomobil, sıfır otomobilin fiyatını geçemeyecek. Düzenleme yürürlüğe girdi ancak hala ikinci el otomobiller sıfırdan pahalıya satıldığı ilanlar var.

Konuyla ilgili CNN TÜRK mikrofonlarına konuşan İMAS Başkanı Hayrettin Ertemel, “Bakanlığımız 15 Temmuz’da bununla alakalı yönetmelik yayınladı fakat hala bireysellerde ve özel satıcılarda biz yüksek fiyatlı ilanları görebiliyoruz. Sektör temsilcilerine göre fiyatlardaki spekülatif artışı durdurmak basit, ilan siteleri yakın takibe alınmalı. Bu tarz ilanlara ceza uygulanmalı, bu ilanların sitelerde yayınlanmaması gerekir, çünkü bunlar piyasayı yukarıya taşımakta. İstenilen amaca ulaşılamıyor bu ilanlar devam ederse” ifadelerini kullandı.

2. el araç kuralına düzenlemeye rağmen uyulmuyor

Ertemel’e göre düzenlemelere uyulursa otomobil yatırım aracı olmaktan çıkacak. “Çok büyük rahatlama olacak bunu ileride göreceğiz. Yatırım amaçlı araç alanlar araç satamayacak ve bir rahatlama olacak ve otomobili gerçekten ihtiyacı olanlar alacak.”Araç satışına yeni düzenleme: Otomotivde sıfırdan vazgeçiş başladı!

Araç satışına yeni düzenleme: Otomotivde sıfırdan vazgeçiş başladı!


ALINTI KAYNAK: https://www.cnnturk.com/video/otomobil/2-el-arac-kuralina-duzenlemeye-ragmen-uyulmuyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir