2023 Hyundai Accent, kıskandıran detaylarıyla tanıtıldı

Hindistan merkezli olarak Verna modeli üzerinden karşımıza çıkarılan Yeni nesil Hyundai Accent, tasarım ve donanımlarıyla güncel standartlara gelmiş görünüyor.

Hyundai’nin Türkiye’de bugüne gelmesinde önemli temel modellerden biri olan Accent, son olarak Blue versiyonuyla birlikte artık ülkemizdeki macerasına veda etmişti. Üretimi de Türkiye’de gerçekleştirilen otomobillerden biri olan ürün gamının Güney Kore ve Hindistan gibi pazarlarda ise yeni jenerasyonlarla macerası devan ediyor. Geçtiğimiz günlerde 2023 model yılı üzerinden yeni nesliyle kameralara yakalanan “Verna” ile gündeme helen Hyundai Accent için resmi tanıtım nihayet gerçekleşti. Markanın hemen her modelinden izler taşıyan “Verna” üzerinden gördüğümüz yeni Accent, hemen herkese “Türkiye’de olsa ilgi görür” dedirtmeyi başarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni nesil Hyundai Accent için öne çıkan özellikler

Tanıtımının gerçekleşmesiyle teknik detaylarının yanında tasarım olarak da tüm şifrelerini çözdüğümüz modelde, Hyundai’nin Tucson’da kullandığı tasarım dilinin hatları net şekilde kendisini hissettiriyor. Aracın profilinde bariz şekilde kullanılan bu yaklaşım önde ve arkada ise farklı modellerin genleriyle harmanlanıyor. Ön bölünde son olarak yeni Kona ve Staria’da gördüğümüz LED ışıklandırma yapısı, arka bölümde ise Elantra’nın karakteriyle tamamlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir önceki nesline göre 360 derece olarak hissedilir oranda büyüyerek yola çıkarılacak olan Accent/Verna bu sayede çok daha cömert bir yaşam alanı vadediyor. Aracın kapılarını açtığımızda ise bizi 10,25 inçlik ekranların hakim olduğu ekranlar, karşılıyor. Otomobilde ısıtmalı koltuklar, ambiyans aydınlatma, sürüş destek asistanları; kapsamında şerit uyarıları, kör nokta uyarısı ve adaptif hız sabitleyici gibi güncel beklentileri karşılayacak donanımlar da sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yenilenen ürün gamının kaputunun altında Hindistan merkezli olarak 1,5 litrelik atmosferik makine karşımıza çıkıyor. 115 PS güç ve 144 Nm tork üreten bu motor 6 kademeli manuel veya CVT şanzımanla kombin ediliyor. Aynı motorun turbolu bir üst kombinasyonunda ise değerler 160 PS ve 253 Nm seviyesine çıkıyor. Hindistan pazarında üç farklı versiyonla sunulacağı açıklanan Accent/Verna için başlangıç fiyatı 13.178 dolar olarak açıklandı. Turbo motorlu paketler içinde baz fiyat yaklaşık 18 bin dolar seviyesinde olacak.

ALINTI KAYNAK: https://www.log.com.tr/yeni-nesil-hyundai-accent-kiskandiran-detaylariyla-tanitildi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir