2024 Peugeot 2008 Kameralara Yakalandı – Otodünya

Peugeot, geçtiğimiz haftalarda marka vizyonu konusunda yeni açıklamalar yapmıştı. Yapılan açıklamaların ardından yeni elektrikli modeller de ortaya çıkmıştı. Elektrikli bir 3008 modeli ve yine elektrikli bir 5008 modeli karşımıza çıkacak. Biz bu iki modeli beklerken, bir başka popüler seri 2024 Peugeot 2008 için de önemli gelişmeler yaşandı.

Yeni araca ait olduğu iddia edilen görseller yayınlandı. Serinin makyaj çalışmasından geçtiğini gösteren görsellerde, kamuflajla gizlenmiş olan kısımların bulunması da iddiaları güçlendiren detaylardan biri oldu.

2024 Peugeot 2008 Makyajlı Bir Tasarımla Karşımıza Çıkacak

Yayınlanan görsellerde aracın far grubu ve ön takımı net olarak karşımıza çıkıyor. Aslan dişi tasarım dilini yansıtacağı gözüken ön kısımda, daha geniş bir ızgara alanı ve halojen farlar dikkat çekiyor.

Yeni modellerde LED kullanılmıştı. Fakat bu modelde şimdilik LED gözükmüyor. Açıkçası benim en çok takıldığım kısım marka logosu oldu. Yenilenmiş olan marka logosunun kullanılmadığını görüyoruz.

2024 peugeot 2008 2

Muhtemelen test aracında kamuflajlı bir yapı olduğu için böyle bir görüntü karşımıza çıktı. Aracın seri üretim versiyonu duyurulduğu zaman, beklediğimiz değişiklikleri görebiliriz.

Arka kısma geçtiğimiz zaman ise bu kısmın kamuflajlarla korunduğunu görüyoruz. Muhtemelen en büyük değişim de bu kısımda yaşanacak. Bagaj kapağından başlayarak aracın arka kısmının kamuflaj içerisine alındığını görüyoruz.

2024 peugeot 2008 3

Fakat burada bir ipucu da bırakılmış. Çift egzoz çıkışı var. Daha önce iddialarda 2024 Peugeot 2008 modelinde Mild hibrit motor sunulacağı söylenmişti. Bu gelişmeleri doğrulayacak bir yapı var diyebiliriz.

Muhtemelen araç 48V Mild hibrit motorla beraber gelecek. Bu yeni hibrit motorda 136 beygirlik ve 100 beygirlik seçenekler karşımıza çıkacak. En azından şu an için ortaya atılan iddialar bu yönde.

2024 peugeot 2008 4

Makyaj çalışmasından çıkacak olan aracın ne zaman tanıtılacağı konusunda ise bir bilgi yok. Fakat testler başlamışsa, yakında yeni seri için de tanıtım karşımıza çıkar diyebiliriz.  

ALINTI KAYNAK: https://www.otodunya.com/2024-peugeot-2008-kameralara-yakalandi-187778.html

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir