BMW duyurdu: Elektrikli i5 Sedan ve fazlası geliyor

BMW i5 Sedan

Almanya merkezli dev üretici BMW bugün gelecek için önemli açıklamalar yaptı. Elektrikli i5 Sedan ve fazlası yolda bulunuyor.

BMW, elektrikli dönüşüm konusunda pazarın en ciddi devleri arasında yer alıyor. Satışa sunduğu “i” serisi araçlarıyla daha şimdiden çok fazla sayıda seçenek sunan şirket, elbette bunlar arasına daha fazlasını da ekleyecek. Bugün yapılan açıklamaya göre 2023’ün ekim ayında tamamen elektrikli i5 Sedan lanse edilecek. Bu model içten yanmalı motora sahip (Hibrit versiyonlar dahil olmak üzere) yeni 5-Serisi ile beraber gelecek, firma birçok rakibi gibi fosil yakıttan hemen uzaklaşmayacak. Bu versiyonlara ek olarak daha fazlasını isteyenler için ilerleyen dönemde, elektrikli i5’in yüksek performanslı “M” versiyonu da görücüye çıkarılacak. Firmadan ayrıca 2023 bitmeden iX2 SUV da gelecek, 2024 yılında elektrikli i5 Touring karşımıza çıkarılacak. Rolls-Royce ve Mini’nin 2030 yılına kadar tamamen elektrikli olacağını bir kez daha dile getiren BMW, bu konuda “2024’te şirketin yeni araçlarının en az beşte biri tamamen elektrikli aktarma üzerine kurulacak, 2025’e kadar teslim edilen her dört yeni araçtan biri tamamen elektrikli ve 2026’da ise yaklaşık üç araçtan biri elektrikli olacak.” açıklamasını yapıyor. BMW, 2025 yılına kadar iki milyon elektrikli otomobil satmayı ve 2030 yılında müşterilerine 10 milyon elektrikli teslim etmeyi bekliyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada bugün Pano犀利士
ramic Vision
da gündemde yer alıyor. Yapılan resmî açıklamaya göre yeni nesil BMW “head-up” ekranı, direkt olarak BMW Panoramic Vision olarak adlandırılıyor. 2025 yılında aktif kullanıma alınması beklenen yeni ekran, sürücülerin önemli verileri gözlerini yoldan ayırmadan görmesini sağlıyor. Çok geniş tasarlanan ve ön camın altı kısmına yerleştirilen bu ekran, yukarıda da görebileceğiniz gibi renkli yapıda. İlk olarak detaylarına burada yer verdiğimiz CES 2023 merkezli i Vision Dee konseptinde karşımıza çıkan bu ekran, 2025 yılında “NEUE KLASSE” olarak geçen yein jenerasyon BMW modellerinde yer alacak.

ALINTI KAYNAK: https://www.log.com.tr/bmw-duyurdu-elektrikli-i5-sedan-ve-fazlasi-geliyor/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir