Chery, merakla beklenen Türkiye satış tarihini açıkladı


Chery Tiggo 7 Pro

Aralık ayında Türkiye ile ilgili ilk resmi adımını atan Chery için, modellerin fiyat ve versiyonları bu ay netlik kazanacak.

Geride bıraktığımız 2022’nin son günlerinde Türkiye’ye dönüşüyle ilgili ilk resmi adımını atan Chery için, satış süreci de nihayet netlik kazanmaya başladı. Aralık ayında düzenlenen özel etkinlik kapsamında, satışa sunacağı ilk modellerini de görme şansına eriştiğimiz Çinli üreticinin ilkbahar dönemi olarak işaret ettiği pazara giriş süreciyle ilgili bugün resmi duyuru yapıldı. Eğer bir değişiklik yapılmaz ise 21 Mart’ta düzenlenecek etkinlikle birlikte Tiggo 7 Pro, Tiggo 8 Pro ve Omoda 5’ten oluşan ürün gamındaki tüm modellerin versiyon ve fiyatları açıklanacak. Fiyatların ardından satış ve teslimat sürecinin nisan ayı içerisinde başlaması bekleniyor.

Chery Omoda 5

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Chery, Türkiye için önemli mesajlar vermişti

Türkiye’de kurduğu şirket üzerinden bu kez kendi markasıyla pazara dönüş yapan Chery, gerek tedarik gerekse bayilik konusunda bu kez çok daha ayakları yere sağlam basarak ilerliyor. Avrupa pazarında da söz sahibi olmak isteyen markanın Türkiye Başkanı Fenghuo Si, aralık ayında düzenlenen etkinlikte Türkiye için önemli mesajlar vermişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Chery’nin küresel kaynakların entegrasyonuyla otomobil iş kolunu odak noktası olarak görerek farklı sektörlerde faaliyet gösterdiğini vurgulayan Si; “Türkiye, hem Asya hem Avrupa’da yer alıyor. Ayrıca hem AB adayı hem de NATO üyesi olmak üzere iki kimliğe sahip. Coğrafi avantajları ve büyüyen ekonomisiyle Türkiye, Chery için her zaman önem verdiği stratejik bir pazar oldu ve Chery’nin Avrupa pazarına girmesi için bir köprü görevi de görüyor.” ifadelerine yer vermişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Chery Türkiye Başkan Yardımcısı Ahu Turan ise; “Chery son 4 yıldır, pazar araştırması, müşteri beklentilerinin analizi ve daha birçok farklı alternatiflerin fizibiliteleri sonucunda, Türkiye pazarına kendi yatırımı ile gelme kararı aldu. Bu karar, markanın Türkiye’ye ve Türkiye’deki otomotiv pazarına olan inancının da tam bir göstergesi konumunda” diyerek Çinli üreticinin pazara giriş öncesi önemli bir çalışma yaptığını vurgulamıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili video

Omoda 5

ALINTI KAYNAK: https://www.log.com.tr/chery-merakla-beklenen-turkiye-satis-tarihini-acikladi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir