Chery Ne Zaman Türkiye’ye Dönecek? – Otodünya

Çinli üretici Chery, uzun zamandır ülkemizde resmi olarak satış yapmıyor. Markanın yeni modelleri de haliyle ülkemizde yer almıyor. Fakat yakın zamanda bu durumun değişmesini bekliyoruz. Öyle ki geçtiğimiz aylarda da ortaya çıktığı gibi markanın yeniden Türkiye’ye giriş yapması bekleniyor.

Markanın Türkiye satışlarının ne zaman başlayacağı konusunda ise yeni bilgiler var. Üstelik bu kez yol haritası noktasında da ek bilgilerin ortaya çıktığını söylemek lazım. Yeni bilgilere göre marka Türkiye’ye geri dönmekle kalmayacak. Ayrıca üretim için de adımlar atılacak.

Chery Ne Zaman Satışlara Başlayacak?

Henüz markanın ne zaman ülkemizde satışlara başlayacağı konusunda net bir bilgi ortaya çıkmadı. Beklenti ise 2022 yılı bitmeden markanın Türkiye satışlarına yeniden başlaması yönünde.

Bu kez en yeni araçlarıyla karşımıza çıkacak olan marka, yepyeni yüzünü de sunacak. İlk etapta Acteco serisinin 3 ayrı modelini göreceğiz. SUV sınıfında olan araçların satılacak ilk modellerinde de benzinli motorların yer alması söz konusu olacak. Sonrasında modeller çeşitlenerek gidecek.

Bu kez İstanbul merkezli bir bölge müdürlüğü kurarak, operasyonlarını daha iyi yönetecek olan Chery’nin, ülkemizde üretim yapma gibi bir planının olduğu da ortaya çıktı.

chery

5 yıllık yol haritasında markanın ülkemizde bir tesis kurması ve bu tesiste üretilen araçların da Avrupa pazarında satışa sunulması bekleniyor.

Haliyle markanın yapacağı yatırımların da bundan sonraki dönemde artarak devam ettiğini göreceğiz. Artık kısa vadede daha iddialı modellerle de karşılaşmayı bekliyoruz.

Elektrikli araçlar için de yeni yatırımlar yapılırsa şaşırtıcı olmaz. Markanın resmi olarak Türkiye’ye geliş tarihi açıklandığı zaman yeniden bir güncelleme yaparız. Tabii ki araçların Türkiye fiyatlarının nasıl olacağını da çok merak ediyoruz.

chery

Güncelleme 29 Aralık 2022

28 Aralık itibariyle, markanın Türkiye için özel olarak bir lansman düzenlediğini gördük. Hem markanın Türkiye başkanı hem de operasyonunda görev alacak olan isimler, Chery’nin Türkiye planları hakkında açıklamalar yaptı.

Bu açıklamalara bakacak olursak Chery, 2023 yılı içerisinde 25 yetkili satış merkezi üzerinden satışlarına başlayacak. 1 yıl içerisinde satış yapacak yetkili merkezlerin sayısının 40 adede kadar çıkması bekleniyor.

chery 6

Türkiye’de satılacak ilk modeller ise Tiggo 8 Pro, Tiggo 7 Pro ve Omoda 5 olacak. İlk satışlar ise 2023 yılının Nisan ve Mart ayları gibi başlayacak. Fiyatlar da yakın zamanda açıklanacak.

Satılacak olan ilk modellerde benzinli motorlar karşımıza çıkacak olsa da, sonrasında hibrit modelleri de göreceğimizi ekleyelim. 2024 yılında hibrit ve elektrikli modeller gelecek.

Güncelleme – 1 Şubat 2023

Marka, bahar aylarında satışa sunulacak olan araçların yola çıktığını duyurdu. Chery araçlar Çin’den yola çıktı geliyor. Törenle yapılan gönderiye ilişkin detayları da bir araya getirdik. Gelecek ilk araçlar ve söz konusu yola çıkma töreni hakkında bilgileri paylaştığımız içeriğimize hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

ALINTI KAYNAK: https://www.otodunya.com/chery-ne-zaman-turkiyeye-donecek-186371.html

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir