Chery’den 11 yeni model – Otomobil Haberleri

Chery’den 11 yeni model

Ocak 2023’te yıllık yüzde 16,5’lik büyüme oranıyla 101 bin 379 adet araç satışı gerçekleştiren Chery marka, Haziran 2022’den bu yana arka arkaya 8 aydır 100 bin adetlik satış rakamını aşmış oldu. Bu çok önemli başarının en önemli mimarlarından TIGGO 7 ve TIGGO 8 ise, sırasıyla 12 bin 768 ve 10 bin 856 adetlik satış rakamıyla 10 bin adet barajını geçerek dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

11 yeni model

Chery, 2023 yılında da satış adedi, araç kalitesi ve müşteri itibarını daha da geliştirmek üzere küresel stratejisini teknolojiye odaklamayla sürdürecek. Bu kapsamda Chery; 2022 Dünya Üretim Konvansiyonu’nda TIGGO 8 PRO e+ konsept aracını, benzin, hibrit ve BEV olmak üzere birden fazla enerji türünü kapsayan 11 araç tanıttı. Tüm bu sergilenen araçlar “Technology Chery”nin üstün üretim, akıllı teknolojiler ve yeni enerji teknolojilerini gözler önüne seriyor. 2023 yılıyla birlikte ileri teknolojileri seri üretime almaya devam eden Chery, yeni modellerin lansmanı ile küresel pazarda daha rekabetçi olacak. Böylece yıllık hedeflerine daha kolay ulaşabilecek. Technology Chery tarafından sağlanan güven ortamı, sadece ürün gamının daha hızlı yenilenmesini sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda ürünün kalitesini ve performansını daha güvenilir hale getirerek müşterilere daha iyi bir deneyim sunacak. Chery, 2023 yılında yeni bir aşamaya geçecek ve yeni başarılara imza atacak.

5 Ar-Ge merkezi var

Marka, 2022 yılında gerçekleştirdiği 1 milyon 230 bin adetlik satış rakamıyla yeni bir rekora imzasını atmıştı. Chery, satışlarda gerçekleştirdiği başarıyı, yıllık yüzde 67,7’lik artışla 450 bin adedin üzerine çıkan ihracat rakamıyla da taçlandırdı. Chery’nin artan satış ve ihracat grafiği, yüksek teknolojide uzmanlaşma ısrarının da bir sonucu. Kendi Ar-Ge’sinin yanı sıra Jaguar Land Rover ve General Motors gibi premium otomobil üreticilerine hizmet eden 7 binin üzerinde seçkin tasarımcı ve mühendisten oluşan Ar-Ge ekibiyle Chery, dünya genelinde 5 Ar-Ge merkezine sahip. “Teknolojiye Dayalı İşletme Kurma” yaklaşımıyla hareket eden Chery, bu sayede küresel pazarda da hızla büyüme elde etti ve popülerlik kazandı.

ALINTI KAYNAK: https://www.cnnturk.com/otomobil/cheryden-11-yeni-model

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir