Depremin Ardından Hizmet Veremeyen GSM Operatörlerine Ceza!

Depremin Ardından Hizmet Veremeyen GSM Operatörlerine Ceza

Depremin Ardından Hizmet Veremeyen GSM Operatörlerine Ceza!

6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketinin ardından Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone’da uzun süreli kesintiler yaşandı. Deprem bölgesindeki çoğu vatandaşımız cep telefonlarıyla iletişim kuramadı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, depremin ardından yaşanan mobil kesinti hakkında yeni açıklama yaptı. Operatörlere soruşturma başlatıldığı ve gereğinin yapılacağını söyledi.

Depremin ilk günlerinde GSM hizmetlerinde yaşanan aksamalara değinen Bakan Karaismailoğlu, “Tedbir almadıklarını düşündüğümüz için onlara cezalar verdik. Ayrıca onlar hakkında incelemeler ve soruşturmalar başlattık. Gereği de bunların yapılacaktır. Bunları bugün yapmazsak, bu tür olası durumlarda bunları tekrar yaşayabiliriz. Bu GSM şirketlerinin kurmak istedikleri baz istasyonlarına ve kule kurmada yardımcı olmamız gerekiyor ama onların da yapması gereken çok şey var. Onu da yaptırmak bizim görevimiz, yaptıracağız, yapmıyorsa da gerekli cezai müeyyideleri uygulayacağız.” dedi.

İletişim hizmetlerinde bölgedeki son duruma ilişkin bilgi veren Bakan Karaismailoğlu, “İlk 4 gün dışında burada 350 mobil araçla ihtiyaç olan haberleşme hizmeti sağlanmaya çalışıldı. Bu her geçen gün daha da arttı. Bireysel kuleler kurmaya, sabit baz istasyonlarını da yeniden kurmaya başladık. Şu an ihtiyacı karşılayan haberleşme hizmeti var burada. Bunun mobil değil, kalıcı olarak kurulması ve kapasitenin ciddi şekilde artırılması gerekir. Bütün çadır kentlere TÜRKSAT 5B üzerinden ücretsiz Wi-Fi hizmeti veriyoruz. Bakanlığımızın önemli hizmeti.

Martı’nın TAG ve Motosiklet Hizmetine Erişim Engeli

ALINTI KAYNAK: https://www.otomobilir.com/haber/gsm-operatorlerine-ceza/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir