Dev elektrikli Cadillac Escalade IQ görücüye çıkarıldı

Elektrikli otomobil pazarındaki rekabet her geçen gün artıyor. Bugün karşımızda dev elektrikli Cadillac Escalade IQ bulunuyor.

“Cadillac Escalade” markası otomobil dünyasında uzun zamandır yer alıyor ve özellikle ABD’de çok önemli bir konumda bulunuyor. Bu markayı bugün gündeme getiren Cadillac Escalade IQ, gerçekten devasa bir elektrikli SUV modeli olarak ses getiriyor. Ultra lüks bir seçenek olarak çok kısıtlı bir kesime hitap eden araç, oldukça modern görünüyor ve özellikle ön kısmı dikkat çekiyor. Amerika odaklı olduğundan hemen her detayında biraz abartıya kaçılan araç, aerodinamik olarak optimize edilmiş 24 inç jantlar üzerinde yol alıyor. Boyut açısından 5.697 mm uzunluğunda, 2.389 mm genişliğinde ve 1.934 mm yüksekliğinde olan elektrikli SUV, 3.460 mm dingil mesafesine sahip. Teknik olarak baktığımız zaman taşıdığı iki elektrik motoru ile beraber 680 beygirlik gücü dört tekerine birden aktarabilen Escalade IQ, 834 Nm tork değeriyle geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ancak bunlar gündelik kullanıma özel olarak sunulan normal değerler. Velocity Max modunda aracın gücü 750 beygire, tork değerine ise tam 1.063 Nm seviyesine kadar taşınıyor. 23 modüllü 200 kWh kapasitesinde devasa bir batarya üzerine kurulan elektrikli, bununla 724 km kadar karma bir menzil getiriyor. Bu menzil değeri aracı birçok rakibinin oldukça önüne taşıyor, bazı araçlar ikiye katlanıyor. 0’dan 100 km/s hıza 5 saniyeden daha kısa bir sürede ulaşabilen elektrikli, resmi veriye göre rahatlıkla 3,629 kg çekebiliyor. İçerisinde çok sayıda devasa ekranların bir araya getirildiği Cadillac Escalade IQ, elbette ucuz bir elektrikli değil. Araç ABD’de tam 130 bin dolardan başlıyor, buna rağmen detaylarına burada yer verdiğimiz Lucid Air Sapphire’nin yanında bütçe dostu kalıyor.

ALINTI KAYNAK: https://www.log.com.tr/dev-elektrikli-cadillac-escalade-iq-gorucuye-cikarildi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir