‘Elektrikli araçta agresif olacağız!’ – Otomobil Haberleri

Elektrikli araçlarla ilgili markanın tüm dünyada “E-Lion” adıyla duyurduğu bir elektrifikasyon stratejisi bulunduğunu hatırlatan Peugeot Türkiye Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu, Türkiye’de bu stratejiyi daha hızlı bir şekilde uygulayacaklarını kaydetti. Reyhanoğlu, şöyle devam etti:

class=”medyanet-inline-adv”>

“2023 itibariyle tüm modellerimizin elektrik destekli bir versiyonu satışa sunulmuş olacak dedik. 2025’te de tüm modellerimizin yüzde 100 elektrikli olacağını, önümüzdeki dönemde de 5 yeni elektrikli modelimizi satışa sunacağımızı söyledik. Global olarak modeller tanıtıldıktan sonra biz de Peugeot Türkiye olarak elektrikli araçlara geçişte biraz daha agresif davranmaya başlayacağız. Biz bunun için 2024 yılını belirledik. Hem globalin kademe kademe bu stratejiyi ülkelere yaymasına biraz daha zaman vermek için hem de kendi pazarımızda altyapının gelişmesine zaman vermek için… Tabii elektrikli 2008’in satışına devam edeceğiz. Bu yıl sonunda elektrikli 308’i de satışa sunuyor olacağız. Bu anlamda da her 2 modelimizle de kendi yetkili satıcılarımızın da hem satış hem satış sonrası süreçlerini de test ediyor olacağız. 2024’te de agresif bir şekilde elektrifikasyona geçiyor oluruz.”

class=”medyanet-inline-adv”>

‘Elektrikli araçta agresif olacağız’

SUV’da liderlik

Yeni 408 ile birlikte SUV sınıfında güçlerinin artacağını kaydeden Reyhanoğlu, “Markamızın SUV’deki gücünden de faydalanarak 408’i C-SUV olarak konumlandıracağız. İlk yılında toplam satışlarımızın yaklaşık yüzde 10’unu yeni 408’in oluşturmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

SUV denildiğinde akla gelen ilk gelen markalardan biri olduklarını kaydeden Reyhanoğlu, “Bunu hem 3008 hem de 2008 ve 5008’le perçinledik. Yıllarca SUV pazarını da lider olarak domine etmiştik. Şimdi -SUV 408’in gelmesiyle bu alanda gücümüz daha da artacak. Bu yıl tekrar Türkiye’de SUV pazarının lider markası olmayı hedefliyoruz” dedi.

ALINTI KAYNAK: https://www.milliyet.com.tr/otomobil/elektrikli-aracta-agresif-olacagiz-6919730

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir