Fiat Egea için yeni yollar göründü; “Rota Cezayir”


Türkiye'de otomobil satışları

Fiat Egea, Tipo adıyla Stellantis yatırımı ile Cezayir pazarına giren İtalyan üreticinin ilk temsilcilerinden biri olacak.

2015 yılında başlayan macerasında TOFAŞ için çok önemli bir kilometre taşı haline gelen Fiat Egea ürün gamı, aradan geçen zaman diliminde 1 milyon adetlik üretimi geride bıraktı. Türkiye’de hayata geçirilen 1,2 milyar dolar yatırımla dış pazarlara da ihraç edilen Egea ailesi için kısa süre önce yeni bir macera için kapılar açıldı. Stellantis bünyesinde alınan kararla Cezayir pazarına girme kararı alan Fiat, kısa sürede farklı ihtiyaçlara verebilecek yelpazeyi oluşturmak istiyor. Avrupa pazarlarında olduğu gibi Cezayir’de de Tipo adıyla sunulacak Egea ailesinin dışında; 500 Hybrid, 500X, Doblo, Scudo ve Fiat Ducato modellerinin satış hazırlığı karşımıza çıkıyor.

2022 Fiat Egea Hibrit

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fiat Egea için bölgede kullanılacak motor seçeneği de açıklandı
Süreçle ilgili paylaşılan ilk bilgilere baktığımızda, Egea/Tipo için Cezayir pazarına şimdilik sadece Sedan gövde tipinin gönderileceğini görüyoruz. Burada yine tek motor seçeneği olarak ise 110 beygir güç üreten 1,6 litrelik e-Torq ünite öne çıkıyor. Türkiye’de de gördüğümüz bu motorla birlikte modelin 0’dan 100’e hızlanması 11,2 saniye sürerken maksimum sürat 192 km/s olarak teknik tabloya yansıyor. Stellantis cephesi Fiat’ın pazara girişine paralel olarak ilk aşamada 200 milyon euroluk bir yatırımı da devreye aldığını açıkladı. Vahran şehrinde bir üretim tesisi mesajını da getiren bu hamleyle, grubun bölgedeki konumu da sağlamlaştırılmış olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ALINTI KAYNAK: https://www.log.com.tr/fiat-egea-icin-yeni-yollar-gorundu-rota-cezayir/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir