İsim Değişikliği Kararı: Samsung Japonya’da İsmini Değiştirdi

Samsung Japonya'da İsmini Değiştirdi

Samsung Japonya’da İsmini Değiştirdi

Samsung, 2015 yılında kritik bir karar vererek Japonya pazarı özelinde ismini değiştirdi ve bunun yerine ülkede ”Galaxy” adını kullanmaya başladı. Bu kararın nedeni ise Güney Koreli şirketin Japonya’yı girilmesi en zor pazarlardan birisi olarak görmesiydi. Bu noktada ülkede satılacak ürünlerden Samsung ismi kaldırıldı ve yerine şirketin başarılı markası Galaxy’nin ismi eklendi. Şirket, 2015 ile 2023 yılları arasında Japonya’da ana ismiyle değil de marka adıyla faaliyet gösterdi.

Samsung yetkilileri o dönem yapmış oldukları açıklamada ilgili kararı pazarın özel taleplerine daha fazla uygun olmak şeklinde açıkladılar. Son ortaya çıkan bilgilere göre şirket eskiye dönme kararı aldı. Kısa bir süre önce Japonya’da yeniden Samsung ismini kullanmaya başladı.

Sedan Otomobillerin Arka Camlarında Neden Silecek Bulunmaz?

28 Şubat tarihinden itibaren çevrim içi mağazası ve sosyal medya platformlarında yeniden Samsung ismini kullanmaya başladı. Bu noktada ülkede satışı bulunan Galaxy S23 serisi kararın ardından ”Samsung Galaxy S23” şeklinde yeniden markalaştı. Bunun yanı sıra Galaxy müşteri hizmetleri Samsung müşteri hizmetleri şeklinde değiştirildi. Kısacası Japonya, Samsung ismi açısından dünyanın geri kalanıyla aynı noktaya geldi.

ALINTI KAYNAK: https://www.otomobilir.com/haber/samsung-japonyada-ismini-degistirdi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir