OMODA 5 fiyat listesi 2023. 2023 OMODA 5 fiyat. Omoda 5 fiyatlari.

OMODA 5 fiyat listesi 2023.
OMODA 5 fiyat listesi 2023

Chery OMODA 5 Türkiye’de kaç paraya satışa sunulur? OMODA 5 ne zaman satılmaya başlıyor? Chery yeniden Türkiye’de. Önceki dönem tecrübesi iyi bitmeyen ve Türkiye’de satışı durdurulan Chery markasının bu kez ne yapacağı merak konusu. Markanın Türkiye’ye dönüşünü açıklamasının ardından en çok sorulan modeliyse OMODA 5 oldu. OMODA 5 fiyat listesi 2023.

YOUTUBE KANALIM

OMODA 5, güç-aktarma sistemleri açısından da tatmin edici bir performans vaat ediyor. OMODA 5, iddialı 1.6 TGDI motorla 195 HP güç ve 290 Nm maksimum tork kullanıma sunuyor. Motor, BMW X1 ile aynı olmak üzere Getrag 7DCT şanzıman ile birlikte çalışıyor. 1.6 TGDI ve 7DCT kombinasyonu ile OMODA 5, 0-100 km/s hızlanmasını sadece 8 saniyede tamamlayarak etkileyici bir performans sunuyor.

Özgün görünümünün yanı sıra OMODA 5, gelişmiş teknolojilerle donatılıyor. 10,25 inçlik bütünleşik formatlı ekranı, 17 işlevli yeni nesil 4.0 ADAS sistemi ve 64 renkli ortam aydınlatması ile donatılan kabin, geleceğin teknolojilerini modaya uygun bir tarz ile sunuyor. 4.0 ADAS sistemi de dahil olmak üzere OMODA 5, teknolojisi iddialı görünüyor. OMODA 5, uyarlanabilir hız sabitleme sistemi (ACC), şeritte takip yardımcısı, otonom acil durum freni ve diğer özellikler dışında ilk kez sürücü izleme sistemi (DMS) ile donatılmış.

OMODA Serisi’nin ilk küresel modeli olan OMODA 5, arka plandaki gelişmeler ve Ar-Ge odaklı bir tanıtım konseptiyle Katar’da canlı yayında tanıtıldı. Chery Pazarlama Direktörü Lilian Xiong, canlı yayında OMODA 5’in Katar’daki lansmanının sadece bir başlangıç olduğunu söyledi. OMODA 5’in gelecekte Katar’daki ve Orta Doğu’daki tüm ülke ve bölgelerdeki kullanıcılara yeni bir akıllı seyahat deneyimi sağlayacağını da ifade etti. OMODA serisinin ilk küresel modeli 2022 FIFA Dünya Kupası sırasında Katar’da sahneye çıktı. Türkiye, OMODA 5 modelinin sunulduğu ilk pazar olacak. Geçtiğimiz günlerde Chery Türkiye lansmanını yaparak yeniden satışa sunulacak. Geçtiğimiz dönem tecrübesi iyi bitmeyen Chery modellerini Mart ayından itibaren Türkiye’de satışa sunacak. İlk tecrübenin izlerini silmek ve bir kez daha olmayacağını ispat etmek için çok çalışmaları gerekiyor. Peki tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken OMODA 5 fiyatları nasıl olur?

OMODA 5 fiyat listesi nasıl olur?

Bu modelin Çin’de 1.5 litre, CVT şanzımanlı bir seçeneği bulunuyor. Ancak bu Türkiye’ye gelmeyecek. Gelse en ucuz seçenek bu olacaktı.

Türkiye’de satılacak 1.6 litre motor seçenekli modelin fiyatı Çin’de 108,900 Yuan. Bu fiyat üzerinden hesap yaptığımda 700 bin TL olacağını görüyorum. Elektrikli otomobilleri getirilen ek vergi ile karıştırmamak gerekiyor. Bu benzinli bir otomobil.

Çin’de en dolu paketle OMODA 5 126,900 Yuan etiketle satılıyor. Bu modelin Türkiye’deki fiyatınınsa 800 bin TL olacağını görüyorum.

Bu fiyatlardan girerlerse iş yapabilirler. Bunun dışında işleri gerçekten çok zor olur. Gerçekçi ol Murat ve öyle bir fiyat söyle derseniz bugüne kadar düzenlenen toplantılarda edindiğim izlenimlere göre Omoda 5 modelini 1 milyon TL’den başlayan bir etiketle satacaklarını düşünüyorum. 21 Mart 2023 Salı günü katılacağım toplantıda fiyatlar açıklanacak ve bu model satışa sunulacak.

Renault Megane Sedan modeline ne oldu? Yerli Üretim Renault Megane Sedan Satışları Dibe Vurdu!

OMODA 5 fiyat listesi 2023.

OMODA 5 fiyat listesi 2023

 

 

OMODA 5 fiyat listesi 2023.

ALINTI KAYNAK: https://www.arabahabercisi.com/omoda-5-fiyat-listesi-2023/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir