Opel’in Başarılı Modelleri 2022 Yılını Ödüllerle Kapattı

Dünyanın en köklü otomobil markalarından biri olan Opel, 2022 yılında aldığı ödüllerle ürettiği başarılı modellerin meyvelerini topladı. Hemen hemen her modeli en az bir ödül alma başarısı gösteren Opel, 2023 yılında da aynı başarıya ulaşmayı hedefliyor. 2022 yılında kazanılan ödüllerle ilgili açıklamada bulunan Opel CEO’su Florian Huettl, “Heyecan verici, günlük kullanıma uygun ve hepsinden önemlisi elektrikli. Tüm bunlar aslında günümüzde Opel için olağan şeyler” derken, sözlerine şöyle devam etti, “Yeni Astra, Grandland veya Mokka gibi modellerle ve geleceğe hazır ulaşım çözümleriyle insanlara ilham veriyoruz. Bu başarı ancak örnek bir ekip performansı ile gerçekleşebilirdi. Bu başarı hem uzmanlar hem de müşteriler tarafından çok sayıda ödülle onaylandı. Bunun için teşekkür ederim” dedi.

Türkiye ve Avrupa’da kazanılan prestijli ödüller

Opel, 2022’nin başında Türkiye’de “Yılın En İtibarlı Binek Otomobil Markası” “The ONE” Ödülü’nü aldı. Heyecan verici, yenilikçi ve detaylarda özenli Opel Corsa, 40 yılı aşkın bir süredir oldukça popüler. Küçük sınıfın en çok satan modeli geçen sene İngiliz pazarında birkaç ödül aldı. Fleet World tarafından “En İyi Filo Süper Minisi” seçildi. Ayrıca Carbuyer tarafından tüm sınıflarda “Yılın İkinci El Küçük Otomobili” ve “2023 Yılının İkinci El Otomobili” ödüllerini de aldı. Opel Mokka, Letonya’da “2022 Yılının Otomobili” ve İrlanda’da “2022 İrlanda’da Yılının Küçük SUV’si” seçildi. Ayrıca batarya elektrikli Mokka-e ile İngiltere’de “Erin Baker Ödülü”nü aldı.

Yeni Astra “Altın Direksiyon Ödülü’nün’’ sahibi oldu

Sonbaharda Opel bir başka büyük onur daha yaşadı. Yeni Astra2022 Altın Direksiyon Ödülü’nü’’ aldı. Çekici tasarımı, üstün teknolojileri ve ilk kez bir şarj edilebilir elektrikli hibrit versiyonuyla, kompakt sınıfın Rüsselsheim’li yeni üyesi, AUTO BILD ve BILD am SONNTAG okuyucularının yanı sıra uzman jüriyi de hem beş kapılı hatchback hem de bir Sports Tourer station versiyonuyla ikna etti. En çok satan modelin en güncel nesli, zorlu rakiplerini geride bırakarak “50.000 Euro’ya kadar En İyi Otomobil” seçilerek otomotiv endüstrisindeki en prestijli ödüllerden birini kazandı.

Opel böylece, olağanüstü bir başarı serisini tamamlamış oldu. 2020 yılında Opel Corsa-e ve 2021 yılında Opel Mokka-e ile Opel, Altın Direksiyon ödülünü daha önce iki kere almıştı. Ancak, gerçek bir “şampiyon” olarak, yeni Astra ödüle doymuyor. “Alman Otomobil Ödülleri”nin bağımsız GCOTY jürisi, Astra’yı “2023 Yılının Alman Kompakt Otomobili” seçti. Ayrıca Astra station wagon gövde tipi olan Astra Sports Tourer “Yılın Aile Otomobili” ödülüne layık görüldü.

Bunun dışında, Opel Rocks-e, kentsel ulaşıma yönelik tamamen yeni, tamamen farklı ve tamamen elektrikli yaklaşımıyla tüketicinin kalbini kazandı. İki kişilik yenilikçi hafif motorlu araç, olağanüstü tarzıyla segmentine yeni bir soluk getirdi. Auto Motor und Sport okuyucuları Rocks-e’yi “Mini Otomobil” kategorisinde ezici bir üstünlükle “2022’nin En İyi Tasarım Yeniliği” olarak seçti.

Opel’in büyük modelleri de markanın koleksiyonuna yeni ödüller ekledi. AUTO BILD ve COMPUTER BILD okuyucuları geçtiğimiz günlerde oylarını kullandılar ve Opel Zafira-e Life üzerine geliştirilen elektrikli karavan Crosscamp Flex’e “2022 Bağlantılı Otomobil Ödülü”nü verdiler. Ayrıca, “2021 Yılının Uluslararası Vanı” seçilen en çok satan batarya elektrikli Opel Vivaro-e “2022 İrlanda’da Yılın Vanı” unvanını da aldı. Diğer yandan yenilikçi Opel Vivaro-e HYDROGEN ise Almanya’da “40. KS Enerji ve Çevre Ödülü”nü aldı.

2022 Opel ödülleri

Astra ve
Astra Sports Tourer

—————————-

1.2022 Altın Direksiyon AUTO BILD / BILD am SONNTAG, Almanya
2.En İyi Aile Otomobili 2022 Business Car Awards 2022, İngiltere
3.2022 Yılın Aile Tipi Hatchback modeli Top Gear, İngiltere
4.Almanya’da Yılın Kompakt Otomobili Alman Otomobil Ödülleri, Almanya
5.2022 Yılın Aile Otomobili AutoStraßenverkehr, Almanya
6.Grand Prix Fransa
7.2022 Yılın Şirketi Media Finance, Slovenya
8.2023 Yılın Kompakt Otomobili

——————————————–

Otomobil Basını Derneği, İrlanda

—————————————–

Corsa / Corsa-e

————————-

1.En İyi Filo Süper minisi Fleet World, İngiltere
2.En İyi İkinci El Otomobili Carbuyer, İngiltere
3.2023 En İyi İkinci El Otomobili

——————————————

Carbuyer, İngiltere

——————————–

Mokka / Mokka-e

————————–

1.2022 Yılın Otomobili Letonya
2.2022 İrlanda’da Yılın Küçük SUV’si İrlanda
3.Erin Baker Ödülü

——————————————

Auto Trader Yeni Otomobil Ödülleri, İngiltere

—————————-

Manta GSe

————————–

1.Grand Prix Festivali Uluslararası Otomobil Festival, Fransa
2.2022 Uluslararası Alman Halkla İlişkiler Ödülü

——————————————–

Alman Halkla İlişkiler Derneği, Almanya

———————————–

Rocks-e

————————

1.Autonis Ödülü: 2022 Yılın EN İyi Tasarım Yeniliği

———————————–

auto motor und sport, Almanya

————————————–

Zafira-e Life / Crosscamp Flex

———————–

1.2022 Bağlantılı Otomobil Ödülü

——————————————

AUTO BILD / COMPUTER BILD, Almanya

———————————–

Combo-e Life

———————-

1.En İyi Elektrikli MPV

———————————–

What Car? 2022 Elektrikli Otomobil Ödülleri, İngiltere

———————————

Vivaro-e

———————

1.2022 İrlanda’da Yılın Van’ı

————————————–

İrlanda

—————————–

Vivaro-e HYDROGEN

—————————–

1.40. KS Enerji ve Çevre Ödüller

————————————–

Sürücü Koruma Derneği, Almanya

——————————————

Opel Türkiye

—————————

1.The ONE Award

———————————

Türkiye

———————————

ALINTI KAYNAK: https://www.otomobilhaber.com.tr/opelin-basarili-modelleri-2022-yilini-odullerle-kapatti/36598

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir