Otomotiv Gazete Sayfasi Araba Habercisi 6 Mart. Gazete Otomotiv 2023.

Otomotiv Gazete Sayfasi Araba Habercisi 6 Mart
Otomotiv Gazete Sayfasi Araba Habercisi 6 Mart

Araba Yok Kampanya Çok! Araba Habercisi Otomotiv Gazete Sayfası 6 Mart 2023 yayında! Otomotiv Gazete Sayfasi Araba Habercisi 6 Mart.

YOUTUBE KANALIM

ARABA YOK, KAMPANYA ÇOK

Mart 2023 sıfır kilometre otomobil kampanyaları arka arkaya açıklanmaya devam ediyor. 0 km araba bulunurluğu konusunda sıkıntılı günler devam ederken Türkiye’de otomobil satan bazı markalardan arka arkaya kampanya haberleri gelmeye devam ediyor. Stellantis Grubu’nun 3 temsilcisi olan Peugeot, Opel ve Citroen markaları geçtiğimiz hafta kampanya haberlerini gazetecilerle paylaştı. Bunları haber yaptığım andan itibaren sizlerden gelen yorumların büyük bir bölümünü “araba yok, olmayan şeyin kampanyası mı” yorumlarının geldiğini gördüm. Yetkili satıcı / bayileri aradığınız zaman otomobil olmadığını, aylar sonrasına gün verildiği gibi yorumları okudum. Markalar tarafından açıklanan kredi kampanyalarındaysa uygun faiz ve vade seçeneklerinden söz ediliyordu.

Biz gazetecilere gönderilen kampanya bilgileri ve sizlerden gelen yorumlar bu şekilde. İki yıldır bu durum devam ediyor. Sıfır kilometre otomobil bulunmuyor. Satış rakamlarına baktığım zamansa rekor kırılıyor. Çoğumuzun kafası çok karışık ama bu konuya şu şekilde de bakmak lazım. Peugeot Türkiye, Şubat ayında 5065 adet 0 km otomobil satışı yapmış. Bu markanın Türkiye’de 60 yetkili satıcı / bayisi var. Satış rakamına göre hesaplayınca bayi başına düşen 0 km araba sayısı 84 adet oluyor. İstanbul dışına daha az araba verildiğini de düşünecek olursak, bu şehrin dışında bulunan yetkili satıcılara çok daha az sayıda araba gidiyor. 84 otomobilin geldiği bir dönemde arabalara olan talepse çok fazla. Sonuçta bu döngü bir süre daha bu şekilde devam edecek.

2023 model Fiat Egea Cross modellerine bir ayda ne zaman zam geldi! Egea Cross 846.900 TL oldu!

BYD GELİYOR ÇOK SATAR

Dünyanın lider elektrikli araç ve batarya üreticisi BYD (Build Your Dreams) ve ALJ Türkiye, BYD’nin elektrikli binek ve ticari modellerinin Türkiye distribütörlüğü için niyet mektubu imzaladı. 14 yıldır Toyota, 2016’dan bu yana Lexus’un Türkiye distribütörlük faaliyetlerini yürüten ve tam 25 yıldır Türkiye otomotiv sektörüne yatırım yapan ALJ Türkiye, bu anlaşmayla birlikte BYD markasının yenilikçi ve çevre dostu elektrikli araçlarının satış ve satış sonrası hizmetlerini gerçekleştirecek. BYD elektrikli otomobil modelleri bu yıl Türkiye’de satışa sunulmaya başlayacak. Tam tarih açıklanmadı ama hızlı bir şekilde satışa sunulacaktır. Çünkü Toyota yetkili satıcı ve servislerini kullanacağını düşündüğüm bir sistemin içinde yer alacaklar. ALJ Türkiye Başkanı ve CEO’su Ali Haydar Bozkurt yaptığı açıklamada “ALJ’nin otomotiv distribütörlüğü konusundaki köklü deneyimi ve yüksek itibarı, BYD markasının da Türkiye pazarında önemli bir konuma sahip olmasına büyük katkı sağlayacak” diyor. BYD’nin gelmesi beklendiği gibi araba bulunurluğunu artıracak en önemli etkenlerden biri olacak. Yani araba o geldiğinde daha da bol olacak. Kaç tane gelecek bilmiyorum ama BYD, en az Togg kadar piyasada olacaktır.

40 günde 71 bin TL zamlandı! 2023 model Peugeot SUV 3008 modelinin fiyatları 40 günde nasıl değişti?

Otomotiv Gazete Sayfasi Araba Habercisi 6 Mart.

Tesla Türkiye’ye Neden Gelmiyor? Genel Müdür bu yorumu yaptı!

Tesla Türkiye Genel Müdürü Kemal Geçer Twitter hesabından yaptığı paylaşımla gündem oldu! Geçer, “siz getirene kadar benzinli kadar olacak ÖTV” yorumuna şu cevabı verdi: “Türkiye’de her şey çok kolaydı, mevzuatlar çok rahattı da biz keyfimizden getirmedik.”

Şubat 2023 0 km Satışlarında rekor. ODMD Şubat sonuçlarını açıkladı.

Otomobil ve hafif ticari araç pazarı 2023 Şubat ayında %63,4, otomobil pazarı %56,5, hafif ticari araç pazarı ise %85,2 oranında arttı. 2023 yılı Şubat ayı otomobil ve hafif ticari araç satışı 81.148 adet oldu. 0 km otomobil satışları 58.907 adet olurken, hafif ticari araç pazarı 22.241 adet oldu.

Araba Habercisi Okumak artık bedava. Site ve platformlarda ücretsiz.

Beşinci yılını geride bıraktığımız Araba Habercisi Dergisi bundan böyle ücretsiz olarak yayınlanacak. Dergi arabahabercisi.com web sitesinde, Turkcell Dergilik ve Magzter Dergilik üzerinden ücretsiz olarak okunabilecek. Hep daha iyisi için çalışmaya devam ediyoruz.

Otomotiv Gazete Sayfasi Araba Habercisi 6 Mart.

Araba Habercisi Şubat 2023 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Otomotiv Gazete Sayfasi Araba Habercisi 6 Mart.

Araba Habercisi Dergisi’nin Şubat 2023 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor? Dergi bu ay 5. Yıl Sayısı ile karşınızda.

Araba Habercisi Dergisi 48. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 48. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. Şubat 2023 sayımızla birlikte dergimizi web sitemizden de ücretsiz olarak indirerek okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

MSE Medya Dergi Grubu Ailesi’nin bir üyesi olan Araba Habercisi Dergisi dergi çıkarmanın zor olduğu bu dönemde 48. sayısını görme başarısını göstererek benim için haklı gururlardan biri oldu.

Otomotiv Gazete Sayfasi Araba Habercisi 6 Mart.

Otomotiv Gazete Sayfasi Araba Habercisi 6 Mart

Otomotiv Gazete Sayfasi Araba Habercisi 6 Mart.

ALINTI KAYNAK: https://www.arabahabercisi.com/otomotiv-gazete-sayfasi-araba-habercisi-6-mart/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir