Tesla, ABD’deki otomobil fiyatlarını düşürdü

Son zamanlarda fiyat istikrarı yakalayamayan Tesla, fiyatlarla sürekli oynamaya devam ediyor. Şirket, ABD’de en pahalı iki elektrikli araç modelinin fiyatlarında indirime gitti.

Tesla, ABD'deki otomobil fiyatlarını düşürdü

ABD merkezli elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Model S sedan ve Model X crossover’ın her bir versiyonunun fiyatlarını yine değiştirdi.

Yeni fiyatlar, bu yılın başından bu yana elektrikli araç üreticisi tarafından yapılan beşinci fiyat ayarlaması olarak kayıtlara geçti.

Şirketin internet sitesinde yer alan fiyat listelerine göre Tesla, Model S ve Model X fiyatlarında yüzde 4 ila yüzde 9 arasında indirim yaptı.

Yeni fiyatlar

Model S’in fiyatı yüzde 5 azalışla 89 bin 990 dolara düşürülürken, Model S Plaid fiyatı yüzde 4 azalışla 109 bin 990 dolara indirildi.

Model X’in fiyatı da yüzde 9 düşüşle 99 bin 990 dolara çekilirken, Model X Plaid fiyatı yüzde 8 indirimle 109 bin 990 dolara düşürüldü.

Tesla Üst Yöneticisi (CEO) Elon Musk, 1 Mart’taki Yatırımcı Günü’nde fiyattaki küçük değişikliklerin bile talep üzerinde çok büyük bir etkisi olduğunu belirtmişti.

ALINTI KAYNAK: https://www.ensonhaber.com/otomobil/tesla-abddeki-otomobil-fiyatlarini-dusurdu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir