Tesla’dan Model S ve Model X Fiyatlarına Büyük İndirim!

Tesla'dan Model S ve Model X Fiyatlarına Büyük İndirim!

Tesla Fiyatlarına Büyük İndirim!

ABD’li elektrikli otomobil üreticisi Tesla, şirketin CEO’su Elon Musk’ın farklı modellere yaptıkları son indirimlerin talebi artırdığını açıklamasının ardından en pahalı iki elektrikli araç modelinin de ABD’deki fiyatını düşürdü. Tesla, Model S Performance aracının fiyatını yüzde 4 ve Model X’in fiyatını yüzde 9 düşürerek bu aralıkta değişen indirimlerle yılın başından bu yana beşinci fiyat düzenlemesine gitti.

2023’ün İlk 2 Ayında Elektrikli Araç Satışları Hız Kazandı

Paylaşılan bilgilere göre, Model S’te 5 bin dolar, Model X’te ise 10 bin dolar indirim gerçekleşti. 94 bin 990 dolar olan Model S’in fiyatı yüzde 5,2 düşüşle 89 bin 990 dolar olarak güncellendi. 114 bin 990 dolar olan Model S Plaid’in yeni fiyatı ise yüzde 4,3 düşerek 109 bin 990 dolar oldu.

Tesla'dan Model S ve Model X Fiyatlarına Büyük İndirim!

Model X’in eski fiyatı 109 bin 990 dolardı. Model X’in yeni fiyatı yüzde 9,1 düşüşle 99 bin 990 dolar olurken, 119 bin 990 dolar olan Model X Plaid’in yeni fiyatı yüzde 8,3 düşerek 109 bin 990 dolar oldu.

Musk geçen aylarda pek çok kez Tesla’nın talebi artırmak için fiyat indirmeye odaklanacağını ifade etmiş ve Ocak ayında uygulanan dünya genelindeki indirimlerle siparişlerde artış görüldüğünü açıklamıştı.

Tesla, Ocak ayında satış yaptığı tüm pazarlarda fiyatları düşürerek yüzde 20’ye ulaşan indirimler yapmıştı. Bu fiyat indirimlerinin arkasındaki bir diğer neden de Tesla’nın üretim maliyetlerini düşürmesi.

ALINTI KAYNAK: https://www.otomobilir.com/araba-fiyatlari/tesla-fiyatlarina-buyuk-indirim/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir