Türkiye’de Yılın Otomobili Nissan X-Trail

Türkiye’de Yılın Otomobili Nissan X-Trail. Otomotiv Gazetecileri Derneği(OGD) tarafından bu yıl 8’nci kez gerçekleştirilen ‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ yarışmasında Nissan X-Trail, 7 finalist otomobil arasından 3580 puanla birinci seçildi. 64 otomotiv gazetecisinin puanlama yaptığı yarışmada her gazeteci 250 puanı finalist otomobillere dağıtıyor.

OGD tarafından düzenlenen yarışmada “Yılın Basın Lansmanı” ödülünü Iğdır ve Kars’ta düzenlenen Dacia Jogger lansmanı alırken, “Yılın İnovasyonu” ödülünü “arka koltuk ekran deneyimi” ile BMW 7 Serisi,  “Yılın Tasarımı” kategorisi ödülünü ise Peugeot 408 aldı.

Dacia Ekibi ve OGD Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Kalkavan (sağdan ikinci)
OGD Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Kantarcı ve BMW, MINI, BMW Motorrad Genel Müdür Yardımcısı Can Mete Paker.
Peugeot Türkiye Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu – Peugeot 408.

Intercity İstanbul Park’ta düzenlenen törende bir konuşma yapan OGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık, “Yılın Otomobili bir marka haline geldi. Türkiye’deki otomotiv firmalarının yanı sıra yurtdışındaki ana merkezler tarafından da takip ediliyor. Bu OGD ve Yılın Otomobili organizasyonunun başarısını gösteriyor. Yılın Otomobili ödülünün yanı sıra diğer kategorilerde verdiğimiz ödüller de büyük ilgi görüyor. Hatta Yılın Otomobili ödülünden bile daha fazla rekabet yaşanıyor. Bu da doğru işler yaptığımızın bir kanıtı” diye konuştu.

Nissan Türkiye Genel Müdürü Charbel Abi Ghanem de yaptığı konuşmada otomotiv gazetecilerinin verdiği bu karardan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.  Ghanem sözlerine şöyle devam etti; “Hepinizin bildiği gibi Nissan X-Trail gerek şehir içi gerekse de şehir dışı noktalarda benzersiz bir deneyim sunan ve Türk ailelerinin ihtiyacını karşılayacak yetenekli bir SUV. Bu değerli ödülü kazanmanın gururunu yaşıyoruz.”

“Türkiye’de Yılın Otomobili 2023” yarışması Bosch Car Service, Bridgestone, Intercity İstanbul Park, Shell Helix Motor Yağları ve TÜV TÜRK sponsorluğunda gerçekleşiyor.

Türkiye’de Yılın Otomobili 2023 puan tablosu

  1. Nissan X-Trail 3580 puan
  2. Peugeot 408 3550 puan
  3. Toyota Corolla Cross 2270 puan
  4. Opel Astra 2140 puan
  5. Hyundai IONIQ 5 1550 puan
  6. Dacia Jogger 1490 puan
  7. BMW X1 1420 puan

Otomobil.com.tr sitesinde yayınlanan bir önceki Türkiye’de Yılın Otomobili haberi için BURAYA, Otomotiv Gazetecileri Derneği internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

ALINTI KAYNAK: https://www.otomobil.com.tr/turkiyede-yilin-otomobili-nissan-x-trail/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir