Ucuz Tesla Model S ve Model X satışa sunuldu!

Elektrikli otomobil denince akla belki de ilk gelen marka olan Tesla’nın mevcut ürün gamında Model 3, Model S, Model X ve Model Y bulunuyor. Model 3 ve Model Y daha uygun fiyatları ve küçük boyutları ile markanın giriş seviyesini oluştururken, Model S ve Model X ise zirveyi temsil ediyor.

Tesla düşük menzilli Model S ve Model X’i satışa sundu

ABD’li elektrikli otomobil üreticisi, ürün gamının tepesinde yer alan Model X ve Model S’i uzun zamandır Long Range ve Plaid versiyonları ile sunuyordu. Şirket şimdi ise bu modellerin daha uygun fiyatlı Standart Range versiyonunu satışa sundu.

Tesla’nın internet sitesinde bu iki modelin giriş seviyesi modelleri 2021 yılının ardından yeniden kendisini gösterdi. Diğer modellere göre daha kısa bir menzil sunacak olan bu versiyonların fiyat etiketlerinden ise 10 bin dolar eksildiğini görüyoruz.

Tesla’dan beklenmedik indirim: Türkiye’de ucuzlar mı?

Tesla’dan beklenmedik indirim: Türkiye’de ucuzlar mı?

Otomobil üreticisi Tesla, yaptığı bir açıklamada Model Y’nin uzun menzilli ve performans versiyonları için Çin’de indirim yaptığını duyurdu.

Tesla Model S Standard Range, 78 bin 490 dolarlık fiyat etiketi ile markanın resmi sitesindeki yerini almış durumda. Bu model 19 inç Tempest jantlarla tam şarjla yaklaşık olarak 515 kilometrelik bir menzil sunuyor. 4 bin 500 dolarlık fiyata sahip opsiyonel olarak sunulan 21 inç Arachnid jantlar ise bu değeri 480 kilometreye düşürüyor. Model S’in Long Range versiyonu ise 650 kilometrelik bir menzile sahip.

Giriş seviyesi Model X ise 88 bin 490 bin dolarlık fiyat etiketi ile sunulmaya başlandı. 20 inçlik Cyberstream jantlara sahip model yaklaşık olarak 430 kilometre menzil sunarken, opsiyonel olarak sunulan 5 bin 500 dolar değerindeki 22 inç Turbine jantlar tercih edildiğinde ise bu değer 410 kilometreye düşüyor. 98 bin 490 dolarlık fiyata sahip Model X’in ise 530 kilometre menzil sunduğunu hatırlatalım.

tesla model x standard range

Tesla, Standard Range modellerine güç sağlayan yeni bir batarya takımı olup olmadığı konusunda ise henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak modellerdeki bu menzil düşüşünün büyük oranla yazılım ise sağlandığı tahmin ediliyor.

Tesla, menzili sorun etmeyen müşterileri için çok daha uygun fiyatlı versiyonlar ile Model S ve Model X satışlarını artırma hedefinde. Şirket ülkemizde ise sadece Model Y’yi sunuyor. Peki siz düşük menzilli Tesla Model S ve Model X hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

ALINTI KAYNAK: https://shiftdelete.net/tesla-uygun-fiyatli-model-x-model-s

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir