Uzun menzilli Skywell ET5 LR satışa sunuldu

Uzun menzilli Skywell ET5 LR satışa sunuldu. Ülkemizde Ulu Motor tarafından temsil edilen ve 2021 Kasım ayında Türkiye pazarına giriş tamamen elektrikli ET5 modeli ile giriş yapan Skywell, 2023 Mart ayı itibarı ile daha uzun menzil sunan ET5 LR’yi satışa sundu. Model ismindeki LR, İngilizce’de uzun menzil anlamına gelen “Long Range” kelimelerinin kısaltması.  WLTP normuna göre 646 km’ye varan menzile ulaşan Skywell ET5 Long Range, Legend ve Exclusive olmak üzere iki donanım seviyesine sahip. Bunlardan ET5 Long Range Legend’in fiyatı 1.499.000 TL’den, ET5 Long Range Exclusive’in de fiyatı 1.899.000 TL’den başlıyor.

SKYWELL ET5 Long Range’in batarya kapasitesi, 85,96 kWh. 150 kW gücündeki elektrik motoruna sahip SUV, 0-100 km/s hızlanmasını 9.6 saniyede tamamlıyor.Legend donanım seviyesinde otomobilin batarya paketi, 380V’lık hızlı şarj istasyonlarında yüzde 20’den yüzde 70 şarj  seviyesine yaklaşık 63 dakikada ulaşabiliyor. Wallbox ile 220V elektrik akımındaki yavaş şarjlardaki tam batarya dolumu ise 14 saatte gerçekleşiyor. SKYWELL ET5 Long Range Exclusive’de ise 380V’lık hızlı şarj istasyonlarında bataryanın yüzde 20’den yüzde 70’lik şarj seviyesine çıkması 63 dakika sürerken, Wallbox ile 220V elektrik akımındaki yavaş şarjlardaki tam batarya dolumu ise 8 saatte gerçekleşiyor.

Konu hakkında açıklama yapan SKYWELL Türkiye CEO’su Mahmut Ulubaş;  “Kısa sürede Türkiye pazarında kabul gören SKYWELL, 2022’nin özellikle son yarısında yaşanan global lojistik problemlerine rağmen 1.150 adetlik teslimat adedine ulaştı. 2023 yılı hedefimizi ise yeni model versiyonlarının da desteğiyle, 2.500 adet olarak belirledik. Özellikle son birkaç aydır aralıksız sürdürdüğümüz sevkiyatlarımızla araç bulunabilirliği konusunda müşterilerimizi en kısa süre içinde yeni otomobilleriyle buluşturmak için çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Legend ve Exclusive donanım seçeneklerinde sunduğumuz uzatılmış menzilli SKYWELL ET5 Long Range ile elektrikli araçlardaki en büyük beklenti olan menzil konusunda, zaten iyi olan kapasitemizi daha da üst bir seviyeye taşıyarak mevcut müşterilerimize yenilerini eklemeyi hedefliyoruz. Türkiye pazarında kısa sürede elde ettiğimiz başarının etkisiyle SKYWELL’in 15 ülkedeki distribütörlük ve yönetimini Ulu Motor bünyesine alırken SKYWELL Europe’un web sitesinin ve sosyal medyasının da yönetimini artık biz yapıyoruz. Türkiye çapında şu an 12 adede ulaşan, Skyhouse ismini verdiğimiz satış, deneyim ve tanıtım noktalarımızı 2023 sonunda 25 adedin üzerine çıkarma planlarımızı da hızlandırdık” dedi.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan Skywell ET5 haberini okumak için BURAYA, Skywell Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

ALINTI KAYNAK: https://www.otomobil.com.tr/uzun-menzilli-skywell-et5-lr-satisa-sunuldu/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir