Volkswagen ID. 2all – Otomobil

Volkswagen ID. 2all. Volkswagen, elektrikli ID. ailesinin en küçük üyesi ID. 2all’u tanıttı. 450 km’ye varan menzile sahip geniş iç hacimli otomobil, sahip olduğu Yarı Otonom Sürüş Asistanı “Travel Assist”, IQ.LIGHT ve Elektrikli Araç Rota Planlayıcı gibi özelliklere sahip. Otomobilin Avrupa satış fiyatının 25.000 Euro’nun altında olacağı ve 2025 yılında yollara çıkacağı belirtildi.

VW Yeni MEB Entry platformu kullanılarak üretilecek otomobil 4050 mm uzunluğa, 1530 mm yüksekliğe, 1812 mm genişliğe ve 2600 mm dingil mesafesine sahip. 490 lt’lik bagaj hacmi arka koltukların yatırılması ile 1330 lt’ye kadar genişletilebiliyor.  166 kW (226 HP) gücünde elektrikli motora sahip otomobil 0-100 km/h hızlanmasını 7 saniyenin altında tamamlayıp, maksimum 160 km/h hıza çıkacak. 450 km’ye varan bir menzil sunacağı açıklanan otomobilin bataryası yüzde 10’dan yüzde 80’lik şarj seviyesine 20 dakikada çıkacak.

Volkswagen ID. 2all platformu

Konu hakkında açıklama yapan Satış, Pazarlama ve Satış Sonrasından sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Imelda Labbé, Volkswagen’in odak noktasının her zaman müşterilerinin ihtiyaç ve gereksinimleri olduğunu söyledi ve “Volkswagen’in bilinen özelliklerini yeni mobilite dünyasına aktarıyoruz: yüksek kalite ve işçilik, üstün yazılım ve gerçek katma değerli dijital hizmetler.” şeklinde bilgi verdi. Teknik Geliştirmeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kai Grünitz ise “ID. 2all, ilk önden çekişli MEB aracı olacak. Yeni MEB Entry platformunun sağladığı esneklikle teknoloji ve günlük kullanılabilirlik açısından yeni standartlar belirleyeceğiz.” dedi.

Otomobil.com.tr sitesinde yayınlanan VW Taigo test sürüşü yazısı için BURAYA, Volkswagen internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

ALINTI KAYNAK: https://www.otomobil.com.tr/volkswagen-id-2all/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir