Wyclef Jean imzalı elektrikli süper otomobil: Attucks Apex APO

Bugün ilginç bir otomobil haberi gündemde. Bugün karşımızda spesifik olarak Rapçi Wyclef Jean imzalı elektrikli süper otomobil Attucks Apex APO yer alıyor.

Elektrikli otomobil dünyası sürekli olarak genişliyor. İçten yanmalı motora sahip araçlardan biraz daha rahat şekilde üretilebildikleri için sayıları hızla artan bu araçların en yenisi Attucks Apex APO oldu. Haiti doğumlu girişimci ve hem solo hem de The Fugees ile yaptığı Rap müzik adımlarıyla tanınan Wyclef Jean, yeni bir otomotiv şirketi kurmuştu. Jean’in bu şirket üzerinden karşımıza çıkardığı ilk araç olan Apex APO, iddialı şekilde dünyanın en hafif elektrikli süper otomobil modeli olarak lanse ediliyor. Çarpıcı bir tasarıma sahip olan otomobil, spesifik olarak 1.200 kg ağırlığında ve bu değer onu 2.300 kg seviyesindeki Rimac Nevera’dan daha hafif bir araç yapıyor. Bazı teknik detayları gizemini koruyan araç, arkasındaki elektrik motoruyla 650 beygir güç ile 580 Nm tork üretiyor ve 0’dan 100 km/s hıza sadece 2,3 saniyede çıkabiliyor. Bu elbette çok ama çok iyi bir ivmelenme değeri olarak dikkat çekmeyi biliyor. Araç için açıklanan maksimum hız ise 305 km seviyesinde yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Direkt olarak bir menzil değeri paylaşılmayan süper otomobilin altında 90 kWh’lık lityum-iyon batarya paketi yer alıyor. Yüksek aerodinamik yapı hedeflenerek üretilen monokok karbon fiber gövdeyi merkeze alan Attucks Apex APO, ortaya çıktığı kadarıyla sadece gösterimde kalmayacak. Araç önümüzdeki yıl içerisinde 350 bin dolar başlangıç fiyatıyla satışa sunulacak. Bu fiyat genel olarak yüksek ancak karşılaştırmak adına bir diğer elektrikli süper otomobil modeli Rimac Nevera için tam 2 milyon dolardan fazla para verilmesi gerekiyor. İki kişilik araç için Rapçi Wyclef Jean tarafından paylaşılan videolardan birisi hemen aşağıda izleyebilirsiniz:

ALINTI KAYNAK: https://www.log.com.tr/rapci-wyclef-jean-imzali-elektrikli-super-otomobil-attucks-apex-apo/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir