Yeni 2024 Hyundai Santa Fe hazır

Yeni 2024 Hyundai Santa Fe hazır. Hyundai, Santa Fe’nin dünya tanıtımını ABD’nin New Mexico eyaletinde, Santa Fe şehrinde gerçekleştirdi. Beşinci nesil Hyundai Santa Fe,markanın güncel modellerinde kullandığı tasarım dilinin dışında şekillendirilmiş, düz hatlara sahip bir otomobil. Farlarında H formlu ışık imzası bulunan otomobilin ön tamponu da H formlu gövde rengi tasarıma sahip. Geniş çamurluk dodikleri ile güçlü bir görünüm sunan otomobilin yan direkleri siyaha boyanmış ve böylece premium SUV markası Range Rover’ın yıllardan beri uyguladığı “yüzen tavan” olarak da bilinen tasarıma yakın bir görünüm ortaya çıkmış.

Otomobilin iç mekân ölçülerinin, halen satılmakta olan versiyona göre biraz daha iyileştirildiği açıklanıyor. Buna göre benzinli Santa Fe’nin ikinci sıra diz mesafesi, yeni modelde 35 mm artırılarak 1.075 mm’ye çıkarılmış. Hibritin ikinci sıra diz mesafesi de 20 mm artırılarak 1.055 mm’ye ulaşırken, üçüncü sıra diz mesafesi uzunluğu ise 15 mm artırılarak 761 mm’ye çıkarılmış.

Yeni 2024 Hyundai Santa Fe aynı zamanda sınıfının en iyisi üçüncü sıra baş mesafesi sunma iddiasında. Üçüncü sıranın baş yüksekliği 69 mm artırılarak 958 mm olmuş. Oturma yüksekliği de 30 mm artırılarak 282 mm’ye çıkarılmış ve 10 derece yatırılabiliyor.  İç mekân, SUV modelin doğasına uygun olarak konfor ve güvenlik özellikleriyle de destekleniyor. Santa Fe’nin 12,3 inçlik dijital panelini ve bilgi-eğlence sistemini kapsayan sınıfının birincisi panoramik kavisli ekranı, görünürlüğü artırırken aynı zamanda lüks vurgusunu perçinliyor.

Yeni Hyundai Santa Fe, Kore ve Kuzey Amerika’da iki farklı aktarma organı seçeneğiyle satışa sunulacak. Benzinli 2,5 litrelik turbo ünite (Theta III 2,5T GDI – 8DCT), maksimum 281 PS motor gücüne ve maksimum 265 Nm torka sahip. Benzinli 1,6 litrelik Turbo Hibrit seçenek ise (Gamma III 1.6T GDI HEV – 6AT), maksimum 180 PS güç ve yine 265 Nm tork üretiyor.

Avrupa’da ise  1,6 litrelik Turbo Hibrit (Gamma III 1,6T GDI HEV – 6AT) ve benzinli 1,6 litrelik Turbo Plug-in Hibrit (Gamma III) motorlarla 2024 yılında satışa sunulacak.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan “2021 Hyundai Santa Fe teknik özellikler” haberi için BURAYA, Hyundai internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

 

 

 

 

 

ALINTI KAYNAK: https://www.otomobil.com.tr/yeni-2024-hyundai-santa-fe-hazir/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir