Yeni Fiat Doblo için Türkiye fiyatları ve versiyonlar açıklandı


Fiat Doblo 2023 fiyat listesi

Haziran ayı itibarıyla ilk örnekleriyle Türkiye satışları resmi olarak başlayan yeni nesil Fiat Doblo, iki farklı versiyonla geliyor.

Stellantis Grubu içerisinde alınan kararın ardından üretim süreci Türkiye’den İspanya’ya kaydırılan Fiat Doblo, tasarım ve donanım dinamikleriyle Rifter ve Berlingo ile artık tamamen paralel bir model haline geldi. Yeni jenerasyonuyla birlikte artık elektrikli olarak da satın alınabilecek olan ürün gamının Türkiye macerası ise haziran ayı itibarıyla başlıyor. İlk adımda Cargo ve Combi gövde tipleriyle tercih edilebileceği açıklanan modellerin tamamında 1,5 litrelik dizel motor standart olarak geliyor. Ailenin başlangıç fiyatı ise 509.900 TL olarak resmiyet kazandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fiat Doblo 2023 fiyat listesi

Markanın resmi kaynakları tarafından paylaşılan lansman dönemine özel rakamlar şu şekilde;

Doblo Cargo
Standart – 1.5 100 HP BlueHDI Manuel Dizel – 509.900 TL
Maxi – 1.5 100 HP BlueHDI Manuel Dizel – 544.900 TL

Doblo Combi
Easy – 1.5 100 HP BlueHDI Manuel Dizel – 644.900 TL
Urban – 1.5 130 HP BlueHDI Manuel Dizel – 694.900 TL
Urban – 1.5 130 HP BlueHDI Otomatik Dizel – 764.900 TL
Premio Plus 1.5 130 HP BlueHDI Otomatik Dizel – 809.900 TL

Yeni Doblo ailesi hakkında öne çıkan özellikler

Doblo ürün gamı iki farklı uzunluk ve üç farklı gövde (VAN, Cab, Combi) tipiyle tercih edilebiliyor. Üçüncü jenerasyonuyla birlikte e-Doblo üzerinden elektrikli olarak tercih edilebilecek olan ürün gamında benzinli ve dizel motor da listelerde olacak. Dizel tarafta 1,5 litrelik motoru 100 beygir ve 130 beygirlik iki versiyonla tercih etmek mümkün. Benzinli tarafta ise 1,2 litrelik makineyi 110 beygirlik limitlerle Doblo’da göreceğiz. Şanzıman seçenekleri ise manuel dışında 8 kademeli otomatik olarak kombin edilecek. İçten yanmalı versiyonlarda Doblo’nun yükleme desteği 1 tona kadar çıkabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Doblo ürün gamının yeni nesille birlikte elde ettiği modernleşme aşamaları arasında güvenlik destekleri ve teknoloji de hayati derecede önemli. Binek versiyonunda toplamda on yedi farklı sürüş destek asistanı barındıran ailenin bu tarafta segmentinde hiçbir eksiklik hissettirmeyeceğini söyleyebiliyoruz. Trafik işaretleri algılama, otonom acil frenleme, şeritte tutma asistanı, sürücü dikkat uyarısı, sürücü tarafında baş üstü ekran, ön-arka park sensörleri, kör nokta gösterimi, Grip Kontrol (Çamur, Kar, Kum odaklı sürüş modları) ve yokuş iniş desteği gibi kullanışlı destekleri yeni Doblo’da göreceğiz. “Magic Mirror” isimli donanımla birlikte ise araç içerisine 5 inçlik bir ekranla kapsamlı bir görüş desteği geliyor. Bu özellik sayesinde kullanılar park manevralarını kör nokta gösterimi ve geri görüşünü daha rahat ve kapsayıcı şekilde yapabilecek.

ALINTI KAYNAK: https://www.log.com.tr/yeni-fiat-doblo-icin-turkiye-fiyatlari-ve-versiyonlar-aciklandi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir