Yeni Volkswagen Crossover Gün Yüzüne Çıktı: Taigo

volkswagen taigo

Volkswagen her geçen gün Avrupa pazarında ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Crossover segmentinde var olan boşluğu yeni model olmasa da bu boşluğu Taigo ile dolduracak. Taigo modeli daha önce Brezilya pazarında Nivus olarak satışı yapılmaktaydı ancak Alman üretici bu modeli Avrupa pazarına sunmamıştı. Yeni Taigo modeli T-Cross ve T-Roc arasında yerini alacak gibi duruyor.

Volkswagen Taigo Boyutları

Volkswagen Taigo’nun boyutları 4.26m uzunluk, 1.75m genişlik ve 1.50m yüksekliğe sahip. Boyutları bakımından bakarsak T-Roc’tan küçük, T-Cross’tan biraz daha büyük oluyor.

 

 

Volkswagen Taigo Teknik Özellikleri

Sadece önden çekişli versiyonuyla satışa sunulacak 2021 Volkswagen Taigo’nun motor seçeneklerinde de benzinli versiyonlar yer alıyor. İlk basamaktaki 1,0 lt’lik üç silindirli motor ünitesi 95 beygir ve 110 beygir güç üretebilen seçenekleriyle kullanıcıların beğenisine sunulacak. Daha güçlü arayanlara 1,5 lt’lik dört silindirli motor ünitesi 150 beygir güç çıkışıyla geliyor. Ayrıca 5 ileri veya 6 ileri manuel şanzımanla, otomatik düşünenlere de 7 ileri DSG ile tercih edebilirsiniz.

Matrix LED farlar ve ikinci seviye otonom sürüş desteği gibi donanım özellikleri standart olarak sunulacak. Yeni aracın opsiyon listesinin de bir hayli kalabalık olduğunu görüyoruz. Volkswagen’in B segmentinde yer alan bir crossover için bol bol ekipman sunacağını da anlayabiliyoruz.

Volkswagen Taigo Fiyatları

Yeni Volkswagen Taigo ülkemize 2022 yılında giriş yapması planlanıyor. Bu sebeple henüz fiyat bilgi paylaşılmadı. İlerleyen günlerde konu hakkında bilgi paylaşıldığında konumuzu güncelleyerek size bilgi vereceğiz. Bizi takip etmeyi unutmayın..

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir