Yeni yüzlü Hyundai i10 2023

Yeni yüzlü Hyundai i10 2023. Hyundai’nin, İzmit’te ürettiği A segmenti otomobili i10 makyajlanarak yeni yüze kavuştu. Makyajla beraber renk kartelasına daha canlı renkler eklenen otomobilin dış tasarımı eskisinden daha albenili hale getirilmiş. Ayrıca daha sportif görünüm sunan N Line donanım seviyesi de i10’nun makyajla gelen en büyük yeniliklerinden.

Makyajlar beraber otomobilin ön kısmındaki farlar ve gündüz sürüş lambaları yenilenirken, radyatör ızgarası da değişmiş. Makyajın etkisi arka tarafta da görülüyor ve bu kapsamda yeni LED stop lambaları uygulanmış. Makyajlanan model ayrıca; yeni tasarlanmış 15 inç alaşım jantlara da sahip. Aracın 2D logoları da mat gri olarak hazırlanmış. Otomobilin iç mekanındaysa mavi renkli ambiyans aydınlatmaları dikkati çeken ilk yenilik olarak öne çıkıyor. Yeni bir eklenti olan bu “Mor Paket”, otomobilin sportif dış tasarımına eğlenceli bir hava katıyor. Dikey mor çizgilere sahip ekose kumaş koltukların yanı sıra dikiş ve havalandırma deliklerinde de mor renkli detaylar bulunuyor.

i10, standart 4,2 inç LCD gösterge, önde ve arkada USB tip-C bağlantılar, 4G ağına dayalı ikinci nesil eCall sistemine sahip. Donanım seviyesine göre 8 inç multimedya ekranı, Sesli Video Navigasyon (AVN), kablosuz Apple CarPlay, Android Auto, kablosuz şarj cihazı ve en son Bluelink  telematik güncellemesi gibi özellikler sunan makyajlı i10’da  daha fazla güvenlik için Hyundai Smart Sense donanımlarını da standart olarak sunuyor. Önden Çarpışma Önleme Asistanı (FCA) da bisikletçileri içerecek şekilde genişletilmiş. FCA, ön trafikteki olası kazaları tespit etmeye ve bunlardan kaçınmaya yardımcı oluyor. Şerit Takip Asistanı (LFA) ise, aracın mevcut şeritte kalmasına yardımcı olmak için direksiyon kontrolünü kullanıyor. Arka Yolcu Uyarısı (ROA) da arka koltuktaki herhangi birinin veya herhangi bir şeyin araçta unutulmasını önlemek için yolculuk sırasında arka kapının açılıp açılmadığını gösterge panelindeki bir mesajla sürücüye hatırlatıyor.

Yeni i10’un üretimi, Nisan ayında Hyundai’nin İzmit’teki fabrikasında başlayacak.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan Hyundai i10 test sürüşü yazısı için BURAYA, Hyundai internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

ALINTI KAYNAK: https://www.otomobil.com.tr/yeni-yuzlu-hyundai-i10-2023/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir