Yerli otomobil Togg fiyat listesi 2023! Togg fiyatı ne kadar oldu?

Yerli otomobil Togg fiyat listesi 2023! Togg fiyatı ne kadar oldu?

Togg’un satış fiyatı gündemin en çok merak edilenleri arasında yer aldı. Kahramanmaraş depremleri nedeniyle 1 ay aranın ardından Togg satış tarihlerinin belli olmasıyla birlikte Togg fiyat listesi de açıklandı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, Togg’un fiyatı hakkında bilgi verilirken ön sipariş tarihi de duyuruldu. Buna göre, T10X adı verilen model için ön siparişler 16-27 Mart tarihleri arasında Trumore dijital platformu ve Togg web sitesi üzerinden alınacak. Bu gelişme ile beraber Togg satış fiyatı ile ilgili araştırmalar da hız kazandı. Şirket, satışı yapılacak olan modelin adını da duyurdu.

TOGG FİYATI NE KADAR OLDU?

16-27 Mart tarihleri arasında Trumore dijital platformu ve www.togg.com.tr Togg web sitesi üzerinden ön siparişleri alınacak olan Togg T10X, 953 bin TL’den başlayan fiyat etiketine sahip olacak.  Togg, ‘doğuştan elektrikli’, ‘doğuştan sürdürülebilir’, ‘doğuştan dijital’ ve ‘doğuştan yeşil’ kavramlarının altını çizdiği ilk akıllı cihazı C-SUV’u, ‘T10X’ adıyla kullanıcılarla buluşturacak. Model adındaki T’nin Türkiye’yi ve Togg’u, 10’un cihazın üzerine inşa edildiği C segmenti platformunu, X’in ise SUV gövde tipini ifade ettiği T10X, iki farklı donanım ve iki batarya seçeneğiyle kullanıcılara sunulacak. 

T10X’İN FİYATLARI ŞÖYLE OLUŞTU:

V1 RWD Standart Menzil               953 bin TL

V2 RWD Standart Menzil               1 milyon 55 bin TL

V2 RWD Uzun Menzil                     1 milyon 215 bin TL 

160 kW / 218 Beygir güç ve 350 Nm tork üreten T10X RWD (arkadan itiş), iki farklı batarya seçeneğiyle 314 ve 523 kilometrelik menzillere sahip olacak. T10X’in 52,4 kWh kapasiteye sahip batarya seçeneği 16,7 kWh/100 km (WLTP) enerji tüketimi değeri sunarken, 88,5 kWh kapasiteye sahip batarya seçeneğinin tüketim değeri ise 16,9 kWh/100 km (WLTP). 

T10X’in 0-100 km/s hızlanması 4,8 saniye olan, 700 Nm tork üreten çift motorlu 435 beygir gücündeki AWD (all-wheel drive) versiyonu ise 29 Ekim 2023 tarihinden itibaren teslim edilmeye başlanacak olan 100. Yıl Özel Serisiyle birlikte yollara çıkacak.

Togg T10X’in dış renkleri, Türkiye’nin büyüleyici güzelliklerinden ilham alıyor. Togg, Teknoloji Kampüsü’nün de yer aldığı Gemlik’in zeytin ağaçlarının gölgesindeki mavi sularını, Anadolu topraklarındaki cana yakınlık ve tutkuyu yansıtan kırmızıyı, Oltu taşının göz alıcı siyahlığını, parlak dokusunu, sağlam yapısını, Kula’nın doğal yapısı, kayaçları ve vadileriyle yerkürenin milyonlarca yıllık geçmişini günümüze taşıyan gri ihtişamını, Kapadokya’nın olağanüstü güzellikteki doğa harikası peri bacalarının toprak ve kum bejini, Pamukkale travertenlerinin göz kamaştıran beyazlığını, T10X’in dış renklerinde buluşturdu. Kullanıcılar, “Gemlik”, “Anadolu”, “Oltu”, “Kula”, “Kapadokya” ve “Pamukkale” arasından bir seçim yapabilecek.

Togg ile ilgili sipariş, özellik ve şarj etme detayları için aşağıdaki habere göz atabilirsiniz.

Togg nasıl satın alınır, sipariş nasıl verilecek? Togg ön sipariş ve şarj etme detayları!

Togg nasıl satın alınır, sipariş nasıl verilecek? Togg ön sipariş ve şarj etme detayları!

Son dakika! Togg'un fiyatı belli oldu

Son dakika! Togg’un fiyatı belli oldu

ALINTI KAYNAK: https://www.cnnturk.com/otomobil/yerli-otomobil-togg/yerli-otomobil-togg-fiyat-listesi-2023-togg-fiyati-ne-kadar-oldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir