Yılın Kadın Otomobili 2023 Kia Niro

Kia Niro “Dünyada Yılın Kadın Otomobili” (WWCOTY-The Women’s World Car of the Year) jürisi tarafından 2023 Yılının Kadın Otomobili seçildi. Kia Niro büyük ödülün yanı sıra, yılın en iyi şehir otomobili ödülünü de aldı. Türkiye’den Ayça Çizer’in de jüri üyesi olduğu, toplamda 43 ülkeden 63 kadın otomobil gazetecisinin oy kullandığı organizasyonda, Yılın Kadın Otomobili dışında, en iyi şehir otomobili, en iyi aile SUV’u, en iyi büyük otomobil, en iyi büyük SUV, en iyi performans otomobili, en iyi 4×4 gibi kategorilerde de ödüller verildi.Kia Niro; çok sayıda güç-aktarma sistemi seçeneği, şık tasarımı, teknolojik özellikleri ve düşük yakıt tüketimi gibi üstün nitelikleriyle jürinin takdirini topladı. Hem hibrit hem de elektrikli versiyonu ile satışa sunulan Kia’nın çevre dostu SUV’u Niro, sürücü ve yolcular için güvenliği, kullanılabilirliği ve rahatlığı arttıran ileri teknoloji özellikleri barındırıyor.

Kia Niro ülkemizde Niro Hibrit 1.6L 141 PS DCT Prestige (1.435.000 TL) ve Niro EV 204 HP Prestige (1.399.385 TL) olmak üzere 2 versiyona sahip.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan yeni Kia Niro satışa sunuldu haberi için BURAYA, Kia Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

Yılın Kadın Otomobili 2023 Kia Niro

En iyi şehir otomobili: Kia Niro

En iyi aile SUV’u: Jeep Avenger

En iyi büyük otomobil: Citroën C5 X

En iyi büyük SUV: Nissan X-Trail

En iyi performans otomobili: Audi RS 3

En iyi 4×4: Ford Ranger

ALINTI KAYNAK: https://www.otomobil.com.tr/yilin-kadin-otomobili-2023-kia-niro/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir