General Motors, eski Apple çalışanı Mike Abbott ile anlaştı

Elektrikli araç hamleleriyle gündeme gelen General Motors, müşterilerine yazılım desteği sunmak için çalışmalarını hızlandırdı. Apple’ın bulut hizmetleri bölümünün eski başkan yardımcısı Mike Abbott, General Motors ile anlaşma sağladı.

Mike Abbott, çalışma hayatına General Motors ile devam edecek

Yapılan açıklamaya göre Abbott, 22 Mayıs’tan itibaren yazılımdan sorumlu başkan yardımcısı olarak GM’ye katılacak. Abbott, şirketin yazılım süreciyle ilgili durumunu direkt olarak General Motors CEO’su Mary Barra’ya rapor edek.

Mike Abbott, çalışma hayatına General Motors ile devam edecek犀利士
ge-857143″ />

Abbott’ın yeni oluşturulan rolü, şirket içinde üç ayrı işlevi bir araya getireceği açıklandı. Araçların foksiyonel yazılımları, araç içi işletim sistemi ve bilgi-eğlence yazılımları, Abbott’ın görev tanımında yer alıyor.

Hyundai’den sürpriz! Konsept otomobil üretime giriyor

Hyundai’den sürpriz! Konsept otomobil üretime giriyor

Hyundai, geçtiğimiz yıl tanıtılan ve çokça beğenilen N Vision 74 konsept modelini üretim bandına sokmaya hazırlanıyor.

Basın ile biraraya gelen GM yetkilileri, şirketin 2030 yılına kadar şirketin kar marjının 280 milyar dolara çıkartmak istediklerini belirtti. Konu hakkında açıklama yapan CEO Barra, “Mike’ın bir kurucu ve girişimci olarak deneyimi, tüketiciler ve şirketler için pazarın en zorlayıcı yazılım tanımlı çözümlerinden bazılarını oluşturma ve sunma konusundaki kanıtlanmış geçmişe sahip. Onu şirketimiz için için mükemmel bir aday haline getiriyor.” dedi.

Abbott, Apple’da iMessage ve FaceTime gibi hizmetler için iCloud ve altyapı dahil olmak üzere bulut girişimlerinden sorumlu üst düzey yöneticiydi. Mart ayında teknoloji devinden ayrılmayı planladığı ortaya çıktı.

Abbott salı günü yaptığı açıklamada, “Yazılımın, tüketiciler ve işletmeler için deneyimleri daha önce hiç olmadığı kadar önemli olduğunu biliyorum. Otomobil sektöründe gelişmiş yazılımlar, şirketlerin satışı için katalizör görevine sahip.” ifadelerine yer verdi.

ALINTI KAYNAK: https://shiftdelete.net/general-motors-eski-apple-calisani-mike-abbott

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir