Hongqi: Frankfurt Fuarı’ndaki Çin marka [GALERİ]

Almanya’nın ve otomotiv dünyasının önemli otomobil fuarlarından olan Frankfurt Otomobil Fuarı’nda dikkatimi her zaman Alman markalar ve diğer global markalar çekiyor. Basının da bilinen markaları öne çıkartmasının bunda payı var. Frankfurt’taki fuara sadece global veya Alman markalar katılmıyor. Bu seneki fuara Çin’den de katılımlar vardı. Her alanda olduğu gibi Çinli üreticiler kendilerini dünyaya tanıtmaya çalışıyor. Bu markalardan birisi de Çin lüks otomobil üreticisi Hongqi.

https://www.youtube.com/watch?v=sKMAnEB5L5c

Hongqi markası Frankfurt fuarındaki sürpriz katılımcılardan birisiydi.

Hongqi’nin standında sadece iki model mevcuttu. Zaten katılım amaçları da sadece dikkat çekmek ve bilinirlik yaratmak.

İki model de oldukça dikkat çekiciydi. Bir tanesi SUV diğeri ise bir hiper otomobil.

Evet, artık Çin de bir hiper otomobil üretiyor.

Hongqi S9, markanın ilk hiper otomobili ve tasarımından üretimine kadar her parçası yerli üretim. Hongqi markasının bağlı olduğu FAW Grup başkanı Xu Liuping’in açıkladığına göre bu araçta “V8T hibrit” motor var. Anlaşılan o ki V8 turbo benzinli bir motor bir kaç elektrik motoruyla destekleniyor.

Hongqi S9 1400 beygir güç üretiyor. 0-100 hızlanması ise 1.9 saniye. Son hızı ise 400 km7/h. Bu değerlerle beraber Hongqi, S9 modelini 2021 yılında müşterilere teslim edilecek üzere seri üretime geçirmeye hazırlanıyor. Şasi tamamen karbon fiber.

Hongqi S9 fiyatı ise 2 milyon Euro, yani 12.470.600 TL.

Hongqi E115 SUV

Hongqi E115 ise markanın tamamen elektrikli SUV modeli. 600 kilometre menzil sunuyor. SUV, 4×4 ve 0-100km hızlanmasını 4 saniyenin altında tamamlıyor. E115 modeli hakkında henüz diğer detaylar açıklanmadı. Henüz konsept aşamasında olduğunu söyleyebiliriz.

Hongqi E115 SUV
Hongqi E115 SUV

Konsept, Seviye 4 otonom sürüş teknolojisine sahip. Bu modelin ön tasarımının Rolls-Royce Cullinan’ı anımsatması sizi şaşırtmasın. Hongqi’nin tasarım departmanının başında eski Rolls-Royce tasarımcısı Gilles Taylor var.

ALINTI KAYNAK: https://www.arabagen.com/hongqi-frankfurt-fuarindaki-cin-marka-galeri/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir